Nikon

Seçilen Resimleri Görüntüleme

Geçerli seçimi veya geçerli klasördeki resimleri bir slayt gösterisinde görüntülemek için araç çubuğundaki [Slayt Gösterisi] öğesine tıklayın.

Uyarı verildiğinde, ayarları yapın ve gösteriyi başlatmak için [Tamam] öğesine tıklayın.

NEFX Biçimli Resimler

NEFX biçimli resimler (birleştirilmiş piksel kaydırmalı resimler) slayt gösterilerinde oynatılamaz.

Slayt Gösterisi Ayarları

[Slayt Gösterisi] diyaloğundaki seçenekler, resimlerin ne kadar süreyle görüntüleneceğini, slaytlar arasındaki geçişleri ve diğer slayt gösterisi ayarlarını kontrol eder. Ayarları yaptıktan sonra, gösteriyi başlatmak için [Tamam] öğesine tıklayın.

[Stil]
Slaytlar arasındaki geçişleri seçin.
[Durağan görüntü süresi]
Slayt gösterisindeki fotoğrafların her birinin ne kadar süreyle görüntüleneceğini seçin; seçenekleriniz [Kısa], [Standart] ve [Uzun] (sırasıyla 3, 5 veya 10 saniyeye eşdeğer) şeklindedir.
[Arkaplan müziği ekle]
Ses dosyası formunda arka plan müziği eklemek için bu seçeneği seçin. Dosyayı seçmek için [Gözat] öğesine tıklayın. Tek seferde yalnızca bir adet arka plan parçası kullanılabilir.
[Videoları Dahil Et]
Geçerli seçimdeki tüm videoları slayt gösterisine dahil etmek için bu seçeneği seçin.
[Tekrarla]
Bu seçenek seçilirse slayt gösterisi durdurulana kadar tekrar edecektir.

Slayt Gösterisi Kontrolleri

Gösteri sırasında görüntülenen kontroller, sonunda görünen kontrollerden farklıdır.

Gösteri Sırasında

Gösteriyi sonlandırmak için geçerli resimde herhangi bir yere tıklayın. Gösteri sırasında fareyi hareket ettirmek oynatma kontrollerini görüntüler. Gösteriyi sonlandırmak için  kontrolü de kullanılabilir.

[Video Oluştur]

Slayt gösterisi kontrollerinde [Video Oluştur] öğesine tıklamak geçerli olarak seçilen resimleri, arka plan müziğini ve geçişleri kullanarak slayt gösterisini bir video olarak kaydedebileceğiniz bir diyalog görüntüler (0 Fotoğrafları ve Videoları Birleştirme).

Gösteriden Sonra

Slayt gösterisi sona erdiğinde seçenekler listesi görüntülenecektir. Gerçekleştirilebilecek işlemler arasında gösteriyi tekrarlama ve ayarları değiştirme bulunmaktadır. [Video Oluştur] öğesine tıklamak slayt gösterisini bir video olarak kaydedebileceğiniz bir diyalog görüntüler (0 Fotoğrafları ve Videoları Birleştirme).