Nikon

Resimleri Koruma

Korumalı resimler silinemez veya yeniden adlandırılamaz. Fotoğraf makinesi kullanılarak koruma altına alınan resimler NX Studio’da korumalıdır.

Resim Koruma Durumunu Değiştirme

Koruma durumu çeşitli konumlarda görüntülenir.

Küçük Resimlerde

Fareyi korumasız resimler üzerine getirin ve korumayı etkinleştirmek için koruma simgesine tıklayın (). Korumayı devre dışı bırakmak için tekrar tıklayın (). Küçük resim listesinde, [Ad] alanında koruma uygulanabilir veya kaldırılabilir.

Birden Fazla Resim Koruma

Control (veya macOS’de command) ya da shift tuşunu kullanarak birden fazla resim seçtikten sonra koruma üzerinde yapılan değişiklikler, seçimdeki tüm görüntülere uygulanır.

Alt Araç Çubuğunda

Görünüm alanının alt kısmındaki araç çubuğunda koruma simgesine tıklayarak korumayı etkinleştirin () veya devre dışı bırakın () (0 Alt Araç Çubuğu).

“2/4 Görüntü” Görünümlerindeki Resimler

Koruma durumundaki değişiklikler yalnızca geçerli resme uygulanır (beyaz veya siyah vurgulanan resim).

Resimleri Koruma Durumuna Göre Filtreleme

Resimler koruma durumuna göre filtrelenebilir.  öğesine tıklayın ve ardından “korumalı” düğmesini açmak () veya kapatmak () ve “korumasız” düğmesini açmak () veya kapatmak () için iki koruma filtresi düğmesine tıklayarak resimleri koruma durumlarına göre filtreleyin. Tüm resimleri görüntülemek için her iki seçeneği de seçin (veya hiçbir seçeneği seçmeyin).

Yalnızca korumalı resimleri görüntüleme

Film şeridi görünümü