Nikon

Resimleri Derecelendirme

Resimlere sıfır ila beş yıldız arasından derecelendirmeler atayın veya resimleri daha sonra silmek üzere aday olarak işaretlemek için d öğesini seçin. Fotoğraf makinesinde atanan derecelendirmeler NX Studio’ya yansıtılır.

Derecelendirme Seçme

Derecelendirmeler çeşitli konumlarda görüntülenir.

Küçük Resimlerde

Fareyi küçük resimler üzerine getirin ve istediğiniz sayıda yıldız seçin. İptal etmek için aynı sayıda yıldıza tekrar tıklayın.

Birden Fazla Resme Aynı Derecelendirmeyi Atama

Control (veya macOS’de command) ya da shift tuşunu kullanarak birden fazla resim seçtikten sonra seçilen derecelendirmeler, seçimdeki tüm görüntülere uygulanır.

Alt Araç Çubuğunda

Geçerli resim görünüm alanının alt kısmındaki araç çubuğunda istediğiniz sayıda yıldıza tıklayarak derecelendirilebilir. İptal etmek için aynı sayıda yıldıza tekrar tıklayın (0 Alt Araç Çubuğu).

Resimleri “2/4 Görüntü” Görünümlerinde Derecelendirme

Derecelendirmeler yalnızca geçerli resme uygulanır (beyaz veya siyah vurgulanan resim).

[XMP/IPTC] Sekmesinde

Ayarlar/Bilgi paletindeki [XMP/IPTC] > [Derecelendirme] altında istediğiniz sayıda yıldıza tıklayarak resimleri derecelendirin. İptal etmek için geçerli sayıda yıldıza tıklayın (0 Ayarlar/Bilgi Paleti).

Resimleri Derecelendirmeye Göre Filtreleme

Resimler derecelendirmeye göre filtrelenebilir.  öğesine tıklayın ve istediğiniz derecelendirmeyi veya derecelendirmeleri seçin.

İki ve dört yıldızlı resimleri gösteren bir filtre

Film şeridi görünümü