Nikon

NX Studio’nun Sizin İçin Yapabilecekleri

NX Studio, Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilen fotoğrafları ve videoları görüntülemek ve geliştirmek için kullanılır. İndirme işleminden sonra, resimler üzerinde bu görevleri kullanıcı dostu bir şekilde gerçekleştirme yöntemleri sunar. Ayrıca, örneğin resimlerinizi İnternete yüklemek veya videolarınızı düzenlemek gibi resimlerinizin keyfini çıkarmanız için yeni yöntemler sunar.

Temel Özellikler

NX Studio, Nikon Transfer 2 veya benzerleri aracılığıyla bilgisayarınıza indirilen resimleri görüntülemek ve geliştirmek için kullanılır. Aynı zamanda resimleri yazdırmak veya resimleri geliştirme işlemi sonrası İnternete yüklemek için de kullanılabilir.

Resimleri Görüntüleme

Resimleri küçük resim görünümünde görüntüleyebilir ve istediğiniz resmi hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Seçilen resimler, ince ayrıntıları kontrol etmek için tek çerçevede daha büyük bir boyutta görüntülenebilir. Ayrıca resimleri yan yana karşılaştırmak için kullanılabilen çok çerçeveli görünüm seçenekleri de mevcuttur. Ayrıca, ayarlamaların etkilerini değerlendirmek için aynı resmin önce ve sonra görünümlerini karşılaştırabilirsiniz.

Filtreler

Resimler derecelendirmeye ve etikete göre filtrelenebilir. Daha verimli bir iş akışı için istediğiniz resimleri hızlı bir şekilde bulun.

Resimleri Geliştirme

Fotoğraflar parlaklığı, renk tonunu ve diğer ayarları ayarlama, resimleri kesme veya RAW görüntüleri işleme ve sonuçları diğer biçimlerde kaydetme dahil olmak üzere çeşitli yöntemlerle geliştirilebilir.

Resimleri Dışa Aktarma (Resimleri Diğer Biçimlerde Kaydetme)

İyileştirilmiş veya yeniden boyutlandırılmış resimler JPEG, HEIF veya TIFF formatında dışa aktarılabilir. Dışa aktarılan resimler o zaman diğer yazılımlar kullanılarak açılabilir.

Resimleri İnternete Yükleme

Resimlerinizi doğrudan NIKON IMAGE SPACE’e yükleyin.

Yazdırma

Resimleri yazdırın ve onları arkadaşlarınıza ve ailenize verin.

Gelişmiş Özellikler

NX Studio fotoğrafları yalnızca geliştirmek için değil, aynı zamanda videoları düzenlemek için de kullanılabilir. Aynı zamanda seçilen klasörlerdeki resimlerden oluşan slayt gösterilerini görüntülemek için de kullanılabilir.

Video Düzenleme (Movie Editor)

İstenmeyen arşivi kırpın veya klipleri bir araya getirin.

Slayt Gösterileri

Seçilen bir klasördeki resimlerin bir slayt gösterisi olarak izleyin.

Kullanılabilir Özellikler

Bazı özellikler, kullanılan ülke veya bölgeye bağlı olarak mevcut olmayabilir.