Nikon

Resimleri Yan Yana Görüntüleme

Geliştirilmiş resimleri, aynı resmin geliştirme öncesi haliyle karşılaştırmak için resimleri yan yana görüntüleyin.

2 Görüntü/4 Görüntü

Resimleri yan yana karşılaştırın. Bu, tek bir arka arkaya çekimdeki veya başka bir yöntemle çekilen birbiriyle neredeyse aynı resimleri karşılaştırmak ve favori çekiminizi seçmek için kullanılabilir.

Resimleri Karşılaştırma

Aynı klasördeki resimleri karşılaştırabilirsiniz. Farklı klasörlerdeki resimleri karşılaştırmak için onları aynı albüme yerleştirin (0 Resimleri Albümlerde Toplama).

  1. Üst araç çubuğunda “2 görüntü” () veya “4 görüntü” () öğesini seçin. Geçerli resim soldaki veya sol üstteki çerçevede görüntülenecektir.

  2. Diğer çerçevelerden birine tıklayın. Seçilen çerçeve beyaz renkte vurgulanacaktır.

  3. 2. Adımda seçilen çerçevede görüntülemek için bir resim seçin (0 Film Şeridi Görünümü).

Bağlantılı Ekranlar

Tüm resimleri aynı yakınlaştırma oranında görüntülemek için geçerli resmin sağ üst köşesindeki bağlantı simgesini () seçin. Geçerli resimde kaydırmak aynı zamanda diğer çerçevelerdeki resimleri de kaydıracaktır.

Görüntü Ayarları

Görüntü ayarları yalnızca geçerli resme uygulanır (beyaz veya siyah vurgulanan resim).

Önce ve Sonra

Seçilen resimleri aynı resimlerin geliştirme öncesi haliyle karşılaştırmak için  öğesini seçin. Geçerli resimde yapılan tüm değişiklikler sağdaki bölmeye yansıtılır (0 Ayarlar Sekmesi).

“Önce” Gösterimini Güncelleme

“Önce” bölmesindeki “güncelle” () düğmesine tıklamak, ekranı resmin geçerli durumunu göstermek için günceller. Bunu ek ayarlamalar yapmaya devam etmeden önce faydalı bulabilirsiniz.

“Önce” Gösterimini Geri Yükleme

Sol (“önce”) bölmede “orijinali geri yükle” () düğmesine tıklamak orijinal, geliştirilmemiş resmi göstermek için ekranı geri yükler.

  • NX Studio kullanılarak JPEG, HEIF veya TIFF formatında dışa aktarılan resimler, resmin dışa aktarıldığı sırada etkin olan ayarlara geri yüklenir.