Nikon

Picture Control’ler (HLG) Aracı

HDR ton aralığı için Picture Control ayarlarını ayarlayın. Bu aracın yalnızca ton modu seçimini destekleyen fotoğraf makinelerinde HLG etkinleştirilmiş olarak çekilen RAW resimler ve birleştirilmiş piksel kaydırmalı resimler ile kullanılabileceğini unutmayın.

Renkli Baskı İşlemi
Seçenekler diyaloğundaki [NEF (RAW) İşleme] altındaki [Renkli Baskı İşlemi] için aynı ayarda sabitlendiği için bu ayar seçilemez (0 Seçenekler Diyaloğu, [NEF (RAW) İşleme]).
Picture Control
Geçerli seçimdeki resimler için bir Picture Control seçin.
[Gelişmiş Ayarlar]

Picture Control parametrelerini ayarlayın (0 Gelişmiş Ayarlar). Benzer koşullar altında çekilen resimler olması durumunda bile, sonuçların pozlamaya ve konunun çerçevedeki konumu ve boyutuna göre değişebileceğini unutmayın.

Dikkat: “HDR Kullanarak Ayarla” Seçeneğini Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

[HDR kullanarak ayarla] seçeneğini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak tüm Picture Control ayarlarını sıfırlar.

  • [Picture Control Ayarla (HLG)] için [[HLG SD] Standart], [[HLG MC] Monokrom] veya [[HLG FL] Düz] seçtikten sonra [HDR kullanarak ayarla] seçeneğini devre dışı bırakmak, seçimi sırasıyla [Standart], [Monokrom] veya [Düz] olarak, karşılık gelen [Picture Control] seçeneğine değiştirir.
[Sıfırla]
Tüm parametreleri varsayılan değerlerine sıfırlayın.

Gelişmiş Ayarlar

Picture Control parametrelerini ayarlayın. Kullanılabilen parametreler seçilen Picture Control’e göre değişir.

[Hızlı keskinleştirme]

Dengeli [Netleştirme], [Orta aralık keskinleştirme] ve [Netlik] için seviyeleri hızlı bir şekilde ayarlayın. Çeşitli netleştirme parametreleri ayrıca manuel olarak da ayarlanabilir.

  • [Netleştirme]: Ayrıntıların ve ana hatların keskinliğini kontrol edin.
  • [Orta aralık keskinleştirme]: Desenlerin ve çizgilerin keskinliğini [Netleştirme] ve [Netlik] geçerli olanlar arasındaki ayrıntı seviyelerinde ayarlayın.
  • [Netlik]: Genel keskinliği ve daha kalın ana hatların keskinliğini, parlaklığı veya dinamik aralığı etkilemeden ayarlayın.
[Kontrast]
Kontrastı ayarlayın. Daha az kontrast için daha düşük değerler, daha fazla kontrast için daha yüksek değerler seçin.
[Parlak noktalar]
Resmin parlak alanlarındaki parlaklığı ayarlayın (parlak noktalar). Daha fazla parlaklık için daha yüksek değerler seçin.
[Gölgeler]
Resmin karanlık alanlarındaki parlaklığı ayarlayın (gölgeler). Daha fazla parlaklık için daha yüksek değerler seçin.
[Doygunluk]
Renklerin canlılığını kontrol edin. Daha fazla soluk renkler için daha düşük değerler, daha canlı renkler için daha yüksek değerler seçin.
[Ton]
Renk tonunu ayarlayın.
[Filtre Efekti]
Renkli filtrelerin etkilerini monokrom resimler üzerinde simüle edin. Bu parametre yalnızca [[HLG MC] Monokrom] Picture Control’ü ile kullanılabilir.
[Tonlama]
Resimleri renkli kağıt üzerine yazdırma efektlerini taklit eden sonuçlar için temel bir renk tonu seçin. Bu parametre yalnızca [[HLG MC] Monokrom] Picture Control’ü ile kullanılabilir.
[Doygunluk Ayarı]
[Tonlama] için seçilen renk tonunun doygunluğunu seçin. Bu parametre yalnızca [[HLG MC] Monokrom] Picture Control’ü ile kullanılabilir. Ancak [Tonlama] için [Siyah ve Beyaz] seçildiğinde doygunluğun ayarlanamayacağını unutmayın.