Yazı tiplerinin boyutu

 • K
 • M
 • B

Ayarları Kopyalama

Görüntü ayarları diğer resimlere kopyalanabilir ve uygulanabilir, bu da benzer koşullar altında çekilen resimleri iyileştirme işlemini hızlandırır.

Takım Listesine Ayarları Ekleme

Geçerli ayarlar araç listesindeki menülere eklenebilir.

 1. Araç listesinden bir araç seçin ve ayar paletinde ayarları yapın. Burada pozlama telafisini +1,50’ye ayarladık.

 2. Araç listesindeki açılır menüden Ayarları Kaydet öğesini seçin.

 3. Yeni ayar için bir ad girin ve Tamam seçeneğine tıklayın. Bu örnekte, ayarı +1,5 olarak adlandırdık.

  Yeni ayar açılır menüye eklendi ve artık diğer resimlere uygulanabilir. Aynı prosedür rötuş paletindeki açılır menüye ayarlar eklemek için kullanılabilir.

  Açılır menüden Kayıtlı Ayarları Düzenle öğesini seçmek, önceden kaydedilen ayarları yeniden adlandırabileceğiniz veya silebileceğiniz bir iletişim görüntüler.

Ayar Yöneticisi Aracı

Ayar yöneticisi birden fazla ayarı eşzamanlı olarak uygulamak için kullanılabilir.

Ayarlamaları Kopyalama, Kaydetme ve Ekleme

Resimleri JPEG veya TIFF formatına dönüştürmek daha önce yapılan ayarlamaların açılır menüye kopyalanmasını, kaydedilmesini veya eklenmesini engeller.

Ayarları Diğer Resimlere Kopyalama

Ayarları kopyalamak ve onları diğer görüntülere uygulamak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Düzen paletinde ayarları yapın. Burada pozlama telafisini –1/2 EV olarak ayarladık ve Canlı Picture Control’ünü seçtik.

 2. Ayar yöneticisi simgesine tıklayın ve ayar paletindeki seçeneklerden Güncellenen Ayarları Kopyala veya Tüm Ayarları Kopyala eçeneklerini seçin. Burada Tüm Ayarları Kopyala öğesini seçtik.

 3. Görüntüleri seçin. Bu örnekte, seçilen görüntü pozlama telafisi ve beyaz dengesi araçlarını kullanarak önceden ayarlanmıştır.

 4. Ayar yöneticisi simgesine tıklayın ve ayar paletindeki seçeneklerden Ayarları Yapıştır seçeneğini seçin.

  2. Adımda kopyalanan ayarlar 3. Adımda seçilen görüntülere uygulanır. 2. Adımda Tüm Ayarları Kopyala seçtiğimiz için, pozlama telafisi –1/2 EV olarak değişirken beyaz dengesi Orijinal ayarına geri döner.

  2. adımda Güncellenen Ayarları Kopyala seçeneğini seçseydik, seçilen görüntü için pozlama telafisi ve Picture Control 1. Adımda seçilen değerleri ayarlanırken, beyaz dengesi 3. Adımda seçilen değerde kalırdı.

Ayarları Diğer Bilgisayarlara Kopyalama

Güncellenen Ayarları Dosyaya Kaydet ve Tüm Ayarları Dosyaya Kaydet seçenekleri görüntü ayarlarını diğer bilgisayarlara kopyalanabilecek bir dosyaya kaydeder. Ayarlar ardından diğer bilgisayarlardaki seçilen resimlere Ayarları Yükle seçeneği kullanılarak uygulanabilir.

Ayar Yöneticisine Ayarlar Ekleme

Ayar yöneticisi açılır menüsüne ayarlar eklemek için Güncellenen Ayarları Kaydet ve Tüm Ayarları Kaydet seçeneklerini kullanın.

Ayarları RAW formatından JPEG veya TIFF Görüntülere Kopyalama

Ayarlar RAW (NEF/NRW) formatından JPEG veya TIFF görüntülere kopyalandığında, yalnızca RAW görüntülerle kullanılabilen pozlama telafisi, Picture Control’ler ve diğer ayarlar uygulanmayacaktır.