• Ana Sayfa
  • Picture Control (RAW Görüntüler)

Yazı tiplerinin boyutu

  • K
  • M
  • B

Picture Control (RAW Görüntüler)

Picture Control ayarlarını yapın.

Araç listesindeki açılır menü, önceden ayarlanan Picture Control’ler arasından seçim yapma olanağı sunar.

Görüntü ayar paletindeki kontroller bir renkli baskı işlemi seçmek, seçilen kontrole hızlı ayarlar yapmak veya ayrı Picture Control parametrelerine ince ayar yapmak için kullanılabilir.

Renkli Baskı İşlemi

Aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapın. Picture Control’ler seçilen seçeneklere göre değişir.

“En Son Picture Control”

Yalnızca en yeni Picture Control’leri destekleyen fotoğraf makineleriyle çekilen resimler olması halinde, En Son Picture Control ve Fotoğraf makinesi uyumlu, aynı Picture Control parametrelerinden oluşan seçenekler sunar. Renkli baskı işlemi, tercihler diyaloğunun “NEF (RAW) İşleme” sekmesindeki Renkli Baskı İşlemi seçeneği kullanılarak da seçilebilir.

Picture Control Parametreleri

Bir renkli baskı işlemi seçtikten sonra, bir Picture Control seçin ve Picture Control parametrelerini ayarlayın. Kullanılabilen parametreler kullanılan fotoğraf makinesi ve seçilen renkli baskı işlemi ve Picture Control’e göre farklılık gösterir.

Son Picture Control’ler

Tüm kaydırma çubuklarını sıfırlamak için Sıfırla öğesine tıklayın. Özel bir eğri kullanan Picture Control’ler için Kontrast ve Parlaklık ayarlarının yapılamayacağını unutmayın.

Yaratıcı Picture Control’ler

Hayal, Sabah veya Pop gibi Yaratıcı Picture Control seçildiğinde bir Efekt seviyesi kaydırma çubuğu görüntülenir. Efekt seviyesini seçmek için kaydırma çubuğunu kullanın.

Önceki Picture Control’ler

Renkli baskı menüsü En son picture control ile Fotoğraf makinesi uyumlu arasında bir seçenek sunarsa aşağıda listelenen parametreler Fotoğraf makinesi uyumlu seçildiğinde kullanılabilir. Ayarları kaydırma çubuklarını kullanarak ince ayarlayın veya Capture NX-D’nin ayarları otomatik olarak ayarlamasına izin vermek için Otomatik öğesini seçin (Otomatik seçeneğinin pozlamaya ve çerçevedeki konunun konumu ve boyutuna göre değişebilen sonuçlar ürettiğini unutmayın).

Tüm kaydırma çubuklarını sıfırlamak için Sıfırla öğesine tıklayın. Özel bir eğri kullanan Picture Control’ler için Kontrast ve Parlaklık ayarlarının yapılamayacağını unutmayın.

Otomatik” Picture Control

Otomatik Picture Control için parametreler, A−2’den A+2’ye kadar olan değerler arasından ayarlanabilir.