• Ana Sayfa
  • Capture NX-D’nin Sizin İçin Yapabilecekleri

Yazı tiplerinin boyutu

  • K
  • M
  • B

Capture NX-D’nin Sizin İçin Yapabilecekleri

Capture NX-D resimlere, örneğin parlaklığı ve rengi ayarlayarak ince ayar yapmanıza olanak sağlar ve ayrıca Nikon dijital fotoğraf makinenizle çekilen RAW görüntüleri düzenlemek ve onları başka formatlarda kaydetmek için kullanılabilir.

Resimlere İnce Ayar Yapın

Capture NX-D ile parlaklık ve beyaz dengesi gibi ayarları ayarlamak kolaydır. Pozlama telafisi ve Picture Control’ler gibi belirli ayarlar yalnızca RAW görüntülerle kullanılabilir.

Ayarları Kopyalayın

Ayarları kaydedin ve onları diğer görüntülere uygulayın ya da onları başka bilgisayarlara kopyalayın. Kaydedilen ayarlar toplu işlem kullanılarak birden fazla görüntüye uygulanabilir.

Resimleri Diğer Formatlarda Kaydedin

İnce ayar yapılmış ya da işlenmiş RAW (NEF/NRW) görüntüler diğer uygulamalarda kullanım için JPEG veya TIFF formatlarında kaydedilebilir.

Renk Kontrol Noktaları

Renk kontrol noktaları renkleri seçime göre parlaklaştırmayı, koyulaştırmayı veya değiştirmeyi kolaylaştırarak sizi maskelerin ve kullanması zor olan diğer düzenleme araçlarının zorluklarından kurtarır.

Renk kontrol noktaları yalnızca seçili bir aralıktaki renkler için geçerlidir. Renk kontrol noktaları yalnızca seçilen noktaya ve bu noktanın çevresindeki alandaki benzer renkteki nesnelere uygulanır ve diğer renklerdeki nesneleri büyük ölçüde etkilemeden bırakır.

Etkilenen alanın boyutunu ayarlamak hızlı ve kolaydır. Aynı etkiyi diğer uygulamalarda elde etmek için etkilenen alanın dikkatli ve uzun süreli bir çalışma ile seçilmesi gerekir. Capture NX-D’de renk kontrol noktalarını belirli bir alana uygulamanın yanı sıra daha sonra etkilenen alanın boyutunu ayarlamak da hızlı ve kolaydır.

İhtiyacınız olduğu kadar çok kontrol noktası kullanabilirsiniz. Ne kadar çok nokta eklerseniz düzenlemeyi o kadar ayrıntılı ve sezgisel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.