Yazı tiplerinin boyutu

  • K
  • M
  • B

Yan Yana Karşılaştırma

Görüntüleri karşılaştırmak için araç çubuğundaki aracı “birden fazla” kullanın. Tek bir görüntünün önceki ve sonraki görünümlerini karşılaştırmak için Görüntülerden Önce ve Sonra Karşılaştır öğesini veya birden fazla görüntüleri yan yana karşılaştırmak için 2 Görüntü öğesini seçin. Yan yana karşılaştırma ekranından çıkmak için Tekli Önizleme öğesini seçin.

Görüntülerden Önce ve Sonra Karşılaştır

Geçerli görüntünün önceki ve sonraki görünümlerini karşılaştırın.

“Önce” Görüntüsünü Güncelleme

“Önce” görüntüsünü geçerli görüntü ayarlarını yansıtmak üzere güncellemek için araç çubuğundaki düğmesine tıklayın. “Önce” görüntüsü o zaman bir görüntü ayarlama ayarlarına yapılacak takip eden değişiklikler için bir referans olarak kullanılabilir.

“Önce” Görüntüsünü Geri Yükleme

“Önce” görüntüsünü ayarlanmamış haline geri yüklemek için, araç çubuğundaki düğmesine tıklayın. “Önce” görüntüsü, görüntü Capture NX-D’de ilk açıldığındaki haline geri yüklenecektir (JPEG ve TIFF görüntülere Capture NX-D’de ilk açıldıklarından beri diğer uygulamalarda yapılan değişikliklerin sıfırlanmayacağını unutmayın).

“2 Görüntü”

Görüntüleri yan yana karşılaştırın. Görüntülerden herhangi biri yakınlaştırılmış veya kaydırılmışsa, diğeri de eşleşmek için yakınlaştırılacak veya kaydırılacaktır.

“2 Görüntü”

En az 4 GB bellek ve 64 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlar iki ve dört görüntülü ekran seçenekleri sunar. Windows’un 32 bit sürümlerini kullanan bilgisayarlardaki “2 Görüntü” özelliği yalnızca iki görüntülü ekran seçeneği sunar.

“birden fazla” düğmesine tıkladığınızda ve 2 Görüntü öğesini seçtiğinizde, geçerli görüntü solda görüntülenecektir. Görüntülemek üzere görüntüler seçmek için, arzu edilen önizleme kutusuna tıklayın ve ardından bir küçük resme tıklayın. Yalnızca aynı klasördeki görüntüler yan yana karşılaştırma için seçilebilir.

Seçilen önizleme beyaz renkte vurgulanır. Görüntü ayarları, histogram ve navigasyon paleti ekranları gibi yalnızca seçilen önizlemeye uygulanır.

Görüntüleri Önizleme Ekranında Karşılaştırma

Görüntüleri önizleme ekranında yan yana açmak için, araç çubuğundaki görünüm modu düğmesine tıklayın ve Önizleme öğesini seçin.