Aşağıdaki ayarlar Depolama sekmesinden ayarlanabilir:

“Bilgisayar+KART”/“KART” (D3X / D3 / D700 / D300 Serisi / D90 / D5000 Hariç)

IPTC verileri ve ICC profilleri fotoğraf makinesinin hafıza kartlarında depolanan fotoğraflara dahil edilmez. Hafıza kartları doluysa, bir hafıza kartı formatlanıyorsa veya fotoğraf makinesine bir hafıza kartı takılmamışsa fotoğraf çekilemez. Hafıza kartlarını uygun şekilde değiştirin veya takın ya da Bilgisayar öğesini seçin. Bilgisayarın hedef sürücüsündeki alan ek fotoğraflar kaydetmek için yeterli değilse, bir uyarı görüntülenir; yeni bir hedef seçmek için ekrandaki talimatları izleyin.

İkincil Yuva İşlevi > JPEG Yuva 1 - JPEG Yuva 2 (D6 / Z 9)

Çekilen her resmin, her bir hafıza kartına bir adet olmak üzere, iki kopyasını kaydetmek için bu seçeneği seçin. Resim kalitesi için bir yalnızca JPEG seçeneği seçildiğinde, kopyalar JPEG temel resim kalitesinde Yuva 2’deki karta kaydedilecektir; boyutları, Yuva 2 resim boyutu (JPEG temel) seçeneği kullanılarak seçilebilir (Yalnızca JPEG’i bilgisayara aktar onay kutusu etkinleştirildiğinde, yalnızca Yuva 1’deki kopya bilgisayara yüklenecektir). Çift formatlı bir seçenek (RAW + İYİ (En iyi kalite), NEF (RAW) + JPEG iyi, RAW + NORMAL (En iyi kalite), NEF (RAW) + JPEG normal, RAW + TEMEL (En iyi kalite) veya NEF (RAW) + JPEG temel) seçildiğinde, JPEG Yuva 1 - JPEG Yuva 2, Yedekleme ile aynı şekilde çalışır.

JPEG Yuva 1 - JPEG Yuva 2/HEIF birincil - HEIF ikincil (Z 8)

İkincil Yuva İşlevi için JPEG Yuva 1 - JPEG Yuva 2 veya HEIF birincil - HEIF ikincil seçildiğinde, resim kalitesi için yalnızca JPEG veya HEIF seçenekleri seçildiğinde ikincil yuvadaki karta kaydedilecek kopya İkncl yva rsm bytu (JPEG/HEIF tml) için seçilen boyutta temel kaliteli sıkıştırma kullanılarak kaydedilecektir. RAW + JPEG/HEIF resim kalitelerinde, ikincil yuva işlevleri Yedekleme seçeneğinde olduğu gibidir. Yalnızca JPEG/HEIF’i bilgisayara aktar etkinleştirilirse yalnızca birincil yuvadaki karta kaydedilen kopya bilgisayara kaydedilecektir.