Nikon

SnapBridge Uygulamasındaki Wireless Mobile Utility Özellikleri

SnapBridge uygulaması, Wireless Mobile Utility’de (WMU) kullanılabilenlere benzer çoğu (ancak tamamı değil) özellik sunar. Bu bölümde, WMU kullanıcılarının aşina olacağı SnapBridge özellikleri tarif edilmektedir.

SnapBridge Uygulamasında Mevcut Olmayan Özellikler

Aşağıdaki WMU özellikleri SnapBridge uygulamasında mevcut değildir:

  • Fotoğraf makinesi ile akıllı cihaz arasındaki bağlantı için WPS düğmelerinin kullanılması.
  • Fotoğraf makinesi ile akıllı cihaz arasındaki bağlantı için NFC’nin kullanılması.
  • Dil seçimi (dil seçimi bunun yerine akıllı cihaz ayarları üzerinden yapılır).

Uzak Çekim

WMU

WMU’da uzak çekim, ana ekranda [Fotoğraf çek] kullanılarak gerçekleştirilir.

SnapBridge Uygulaması

SnapBridge uygulamasında, sekmesindeki [Uzak çekim] seçeneğini kullanın.

Resimleri Çekildikleri Gibi İndirme

WMU

WMU’da, ilk adım ana ekranda [Fotoğraf çek] öğesine dokunmak ve ardından canlı görüntüde fotoğraf çekme modunu seçmek için simgesine dokunmaktır; bu seçenek seçiliyken fotoğraf makinesi kullanılarak çekilen tüm resimler otomatik olarak akıllı cihaza indirilecektir.

SnapBridge Uygulaması

SnapBridge uygulamasında sekmesindeki [Ayarlar] altında [Otomatik indir (Wi-Fi)] etkinleştirilmişken fotoğraf makinesiyle çekilen resimler otomatik olarak akıllı cihaza indirilecektir.

Resimleri Görüntüleme

Fotoğraf Makinesi Hafıza Kartındaki Resimleri Görüntüleme

WMU

WMU’da, fotoğraf makinesi hafıza kartındaki resimler, ana ekrandaki [Fotoğrafları görüntüle] seçeneğine dokunarak ve [Fotoğraf makinesindeki resimler] öğesini seçerek görüntülenebilir.

SnapBridge Uygulaması

SnapBridge uygulamasında, fotoğraf makinesi hafıza kartındaki resimler, sekmesindeki [Resimleri indir] öğesi kullanılarak görüntülenebilir.

İndirilen Resimleri Görüntüleme

WMU

WMU’da, fotoğraf makinesinden indirilen resimler, ana ekrandaki [Fotoğrafları görüntüle] seçeneğine dokunarak ve [Akıllı cihazdaki resimler] öğesini seçerek görüntülenebilir.

SnapBridge Uygulaması

SnapBridge uygulamasında, fotoğraf makinesinden indirilen resimler simgesine dokunarak görüntülenebilir.

İlgili Bağlantılar

Mevcut Resimleri İndirme

WMU

WMU’da, ana ekranda [Fotoğrafları görüntüle] öğesine dokunduktan ve fotoğraf makinesi hafıza kartındaki resimleri görüntülemek için [Fotoğraf makinesindeki resimler] öğesini seçtikten sonra indirilecek resimleri seçebilirsiniz.

SnapBridge Uygulaması

SnapBridge uygulamasında, fotoğraf makinesi hafıza kartındaki resimleri görüntülemek için sekmesindeki [Resimleri indir] öğesine dokunduktan sonra indirilecek resimleri seçebilirsiniz.

Resimleri Paylaşma

WMU

WMU’da, resimler ana ekranda [Fotoğrafları görüntüle] öğesine dokunarak ve [Akıllı cihazdaki resimler] öğesini seçerek sosyal medyada ve e-posta üzerinden görüntülenebilir ve paylaşılabilir. Paylaşmak için birden fazla resim de seçebilirsiniz.

SnapBridge Uygulaması

SnapBridge uygulamasında, e-posta veya sosyal medya üzerinden paylaşılacak resimleri sekmesinde seçebilirsiniz. Paylaşmak için birden fazla resim de seçebilirsiniz.

İlgili Bağlantılar

Ayarları Değiştirme

WMU

WMU’da, uygulama ve Kablosuz Mobil Adaptörü (WMA) ayarlarına ana ekrandaki simgesine dokunarak erişilebilir.

SnapBridge Uygulaması

SnapBridge uygulamasında, uygulama ve Kablosuz Mobil Adaptörü (WMA) ayarlarına sekmesindeki [Ayarlar] öğesi aracılığıyla erişilebilir.

Bu özellik iOS sürümünde mevcut değildir.