Nikon

İndirme Boyutu

Resimlerin fotoğraf makinesinden indirildiği boyut kullanılan yönteme göre değişir.

Otomatik İndir

  • Fotoğraf makinesinde resim kalitesi için NEF/NRW (RAW) dışı bir seçenek seçilerek çekilen resimler, otomatik indirme özelliği aracılığıyla fotoğraf makinesinden kopyalandığında 2 megapiksel boyutunda içe aktarılacaktır. 8 megapiksel indirmeyi destekleyen fotoğraf makineleri, 2 ve 8 megapiksel seçenekleri sunar. İkinci durumda resimler her zaman seçilen boyutta indirilir.
  • Belirli fotoğraf makinelerinde resim kalitesi için bir NEF/NRW (RAW) seçeneği seçilerek çekilen resimler, otomatik indirme kullanılarak aktarıldığında JPEG veya HEIF formatında kaydedilebilir.

Manuel İndirme

  • Seçilen resimleri ve videoları fotoğraf makinesinden indirmeden önce, resimlerin orijinal boyutlarında mı yoksa 2 megapiksel boyutunda mı indirileceğini seçmeniz istenecektir. 8 megapiksel indirmeyi destekleyen fotoğraf makineleri, 8 megapiksel seçeneğini de sunar. Ton modu seçimini destekleyen fotoğraf makinelerinde ton modu için HLG seçiliyken çekilen NEF (RAW) resimleri aktarırken 8 megapiksel boyutu seçildiğinde 2 megapiksellik bir HEIF kopyası indirilir.
  • Boyutu 4 GB’nin üzerindeki videolar, resim seçim ekranında listelenir ancak indirilemez.

Hem Wi-Fi’yi Hem De Bluetooth’u Destekleyen Bir Fotoğraf Makinesinden Otomatik İndirme

Resimler SnapBridge uzak çekim menüsünde seçilen boyutta indirilir. 2 megapiksel ile fotoğraf makinesi ile seçilen boyut arasından seçim yapın. 8 megapiksel indirmeyi destekleyen fotoğraf makineleri, 8 megapiksel seçeneğini de sunar.