Nikon

Yol Günlüklerini Görüntüleme

Fotoğrafçılık yolculuklarınızın güzergahı seçilen resimleri düz çizgilerle birleştirerek oluşturulabilir.

Düz Bölümler

Konum verilerine sahip iki veya daha fazla resim seçildiğinde () güzergahı göster aracını etkinleştirmek, her iğne () arasındaki kuş uçuşu mesafeyi gösteren bir yol görüntüler.

  • Ölçek, haritada seçilen iğneleri sığdırmak için ayarlanacaktır.
  • Varsayılan ayarlarda, iğneler kayıt tarihi sırasına göre birleştirilir. İğneleri seçilen sıraya göre birleştirmek için [Seçenekler] diyaloğunun [Harita] bölümündeki [Yolu Görüntüle] seçeneği için [İğneleri seçim sırasında bağla] öğesini seçin (0 [Harita]).

Güzergah İzleme

Düz çizgili bir güzergah oluşturduktan sonra, güzergah üzerindeki geçerli konum bir simgesiyle gösterilirken, yolu otomatik olarak izlemek için haritayı kaydırabilirsiniz. Fotoğrafçılık yolculuğunuzu izlerken çektiğiniz resimlerin her biri sırayla görüntülenecektir.

  • Harita araç çubuğundaki “Güzergahı göster” düğmesi () etkinleştirildiğinde bir simgesi görüntülenecektir. öğesine tıklamak, güzergahı izleyen bir insan figürünü () temsil eden bir simge görüntüler.

  • Figür () bir harita iğnesine () ulaştığında duraklayacak ve o noktada çekilen resimleri gösteren bir açılır pencere görüntülenecektir.

  • Güzergah izleme, harita araç çubuğunda veya öğesine tıklayarak duraklatılabilir veya sonlandırılabilir.
  • Figür () son iğneye () ulaştığında, güzergah izleme sona erecek ve figür () artık görüntülenmeyecektir.
  • Figür () her iğneye () ulaştığında fotoğrafların gösterilmesi [Seçenekler] diyaloğunun [Harita] bölümündeki [Yolu Görüntüle] > [Simge hareket ederken açılır pencereleri göster] seçeneğinden onay işareti kaldırılarak devre dışı bırakılabilir (0 [Harita]).